BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Yabancı Diller Yüksekokulu

 

Duyurular
İngilizce Hazırlık Birimi ÖYS (ÖĞRETİM YÖNETİM SİSTEMİ) Ders Kayıtları Hakkında

Sevgili Öğrencilerimiz,  

2020-2021 Akademik Yılı Güz Döneminde “Uzaktan Eğitim” yöntemiyle gerçekleştireceğimiz İngilizce Hazırlık eğitimimizin, daha önce duyurduğumuz “moodle2” platformu yerine, OYS (Öğretim Yönetim Sistemi) üzerinden yürütülmesi kararlaştırılmıştır!!  

1) Bu sebeple; tüm öğrencilerimizin ilk olarak, bu süreçte kullanacağımız “Başkent Üniversitesi OYS (Öğretim Yönetim Sistemi) platformuna “oys.baskent.edu.tr” adresine giderek profil oluşturma işlemini aşağıdaki linkte bulunan yönergeleri takip ederek tamamlamaları gerekmektedir. Profil oluşturma işlemini tamamladıktan sonra;  

2) Yabancı Diller Yüksekokulu > 2020-2021 Güz Dönemi başlığı altında bulunan ve size SMS ile bildirilecek olan “şubenize” (ENG100 ya da ENG101 ile başlayan), yine aynı SMS’te bulunan “Kayıt anahtarı” (Şifre) ile derse kaydınızı tamamlayınız. Derse kayıt işleminin yapılmasına yönelik yönergeye yine aşağıdaki kılavuzdan ulaşabilirsiniz.  

3) 05.10.2020 Pazartesi tarihinde başlayacak olan canlı derslere ve programa ilişkin tüm bilgileri kayıt olacağınız dersin (şubenin) sayfasında bulabileceksiniz.  

 

↓ ÖYS-Moodle ÖĞRETİM YÖNETİM SİSTEMİ ÖĞRENCİ KILAVUZU  

Kılavuzu indirmek için tıklayınız